Projekt s cílem pomoci tělesně postiženým, nemocným a jinak zdravotně znevýhodněným spoluobčanům z Ostravy bude realizován formou každoročních benefičních běhů. V roce 2015 se uskuteční jeho první ročník nazvaný „Běh pro Honzu“

Na start závodu s délkou tratě 10 nebo 5 kilometrů chceme přivést jak výkonnostní běžce, tak i úplné amatéry, kteří ještě nikdy v životě tak dlouhou vzdálenost neuběhli.

Výtěžek (včetně celého startovného) bude věnován tělesně postiženému Honzovi Vavříkovi s Werdnigova-Hoffmannovou nemoci (dětská forma spinální svalové atrofie), který potřebuje speciální elektrický vozík, který mu umožní mobilitu a kvalitnější život.

Trasa je plánována kolem tradičních duchovních míst které jsou symbolem víry a naděje: kostelu Sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu, kapličky na Husarove ulici v Ostravě-Zábřehu či pramene Panny Marie v Bělském lese v Ostravě-Výškovicích.

Věříme, že propojením světa zdravých a nemocných se schopností pomoci jeden druhému se nám podaří zkvalitnit nejen svůj život, ale rovněž informovat veřejnost o nutnosti finanční či jiné podpory nemocným a handicapovaným.

Tento benefiční běh probíhá pod záštitou starosty městského obvodu Ostrava-Jih Bc. Martina Bednáře společně s hlavním pořadatelem a současně garantem závodu Římskokatolickou farností Ostrava-Zábřeh ve spolupraci s organizací Young Life Česká republika, pobočkou Ostrava.

Součástí registrace je i zaplacení charitativního startovného v min. výši 100,- Kč. Děti do 15 let se mohou zúčastnit zdarma.

REGISTRACE a více zde: http://behprohonzu.fox24.cz/